Odszedł od nas wybitny Profesor Andrzej Kwilecki

Z głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy,

że w dniu 14 października 2019 r. w wieku 91 lat
odszedł na wieczną wartę
Ś.P.
Andrzej Kwilecki

człowiek wielkiego serca i charakteru, uznany socjolog, znawca historii wielkopolskiego ziemiaństwa

Andrzej Kilecki był wybitnym uczonym, nauczycielem i wychowawcą wielu pokoleń socjologów, Prorektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1982-1984, wieloletnim Dyrektorem Instytutu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 1972-1981, przewodniczącym Komitetu Nauk Socjologicznych Polskiej Akademii Nauk, wykładowcą w École des hautes études en sciences sociales w Paryżu, w 2010 r. odznaczony został Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodzinie oraz Najbliższym Zmarłego szczere wyrazy współczucia
oraz słowa wsparcia

składają:

Starosta Międzychodzki Rafał Litke

Przewodniczący Rady Powiatu Międzychodzkiego Ryszard Skiba

Rada i Zarząd Powiatu Międzychodzkiego

oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Międzychodzie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 października 2019 roku,

Msza św. odbędzie się o godz. 13.30 w Kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła w Kwilczu,

Pogrzeb o godz. 14.00 na cmentarzu parafialnym w Kwilczu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 42.

(zdj. źródło UMWW)