W dniu 24 listopada 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Międzychodzkie odbyła się konferencja samorządowa współorganizowana przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty poświęcona planowanym zmianom w systemie oświaty. W konferencji udział wzięli samorządowcy z Powiatu Międzychodzkiego oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli wszystkich szczebli.

Wielkopolski Kurator Oświaty na konferencji reprezentowany był przez Panie Wizytator Grażynę Pogonowską oraz Marzenę Adamczyk-Pelcer, które zaprezentowały główne założenia zmian w systemie oświaty w oparciu o projekt ustawy przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. W drugiej części konferencji głos zabierali samorządowcy oraz dyrektorzy dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat planowanego zakresu zmian w oświacie oraz stopnia przygotowania do wdrażania kolejnych etapów reformy.