youtube

Akademia Piłkarska WARTA Międzychód

Zespół międzychodzkich piłkarek, złożony z zawodniczek całego powiatu, w niedzielę 28.04.2019 o godz.13,00 zmierzy się z liderem rozgrywek LADIES TUREK. Nasz zespół , po 3 seriach spotkań , zajmuje 3 miejsce , mając 3 pkt straty do rywalek. Mez rozegrany zostanie na boisku nr.2 MOSTiR-u.w Międzychodzie.

W pierwszym swym meczu, podopieczne trenera Mariusza Ratajczaka, mimo niezłej gry, uległy w Czaczu [koło Śmigla] z miejscowym Gromem 1-3, a jedyną bramkę w tym meczu, zdobyła Julia Kurzyńska. Zespół AP Warty, grająścy bez dwóch nminalnych środkowych obrończyń, radził sobie całkiem nieżle, będąc piłkarsko lepszym zespołem, mając optyczną przewagę, stworzył sobie wiele okazji bramkowych. Niestety, mimo, że gospodynie, miały mniej okazji bramkowych, wyszły z tego pojedynku zwycięsko, ponieważ były poporostu skuteczniejsze w swych akcjach ofensywnych. Szkoda straconych punktów, zważywszy, że gospodynie w drugiej połowie meczu, rzadko wychodziły ze swej połowy.

Drugie, także wyjazdowe spotkanie, tym razem zakończyło się wysoką wygraną naszych zawodniczek, które były wyraźnie lepsze piłkarsko i co najważniejsze skuteczne pod bramką rywalek. Gospodynie, rzadko zagrażały bramce międzychodzkiej drużyny, a jedyny gol dla nich , to swoisty prezent, którego zamieniły rywalki na bramkę. Nasz zespół od pierwszych do ostatnich minut, miał mecz pod kontrolą, a sytuacji bramkowych , można byłoby, obdzieliś przynajmniej dwoma meczami. Nieżle w defensywie i bardzo dobrze w ofensywie zagrały piłkarski AP Warty, co przyniosło efekty w postaci wysokiej wygranej. Bramki zdobywały Czaprańska x2 Gałężewska x3 Gromadecka x2, J.Kurzyńska i Czarnecka po x1. Po tym okazałym zwycięstwie, nasz zespół plasuje się na 2 miejscu w tabeli, a  w niedzielę 28.04.2019 o godz.12 w Międzychodzie nasz zespół , zmierzy się Ladies Turek.

Już dziś zapraszamy kibiców na to spotkanie , a także na stronę facbooka AP WARTA GIRLS MIĘDZYCHÓD.