Konferencja dla projektantów,kierowników budów i inwestorów

Wychodząc naprzeciw lokalnym projektantom, kierownikom budów, a także inwestorom i przedsiębiorcom 10 kwietnia 2019 r. w siedzibie KP PSP w Międzychodzie Powiat Międzychodzki przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatowym Nadzorem Budowlanym zorganizował konferencję dotyczącą projektowania, oddawania do użytkowania, zmiany sposobu użytkowania oraz utrzymania obiektów.

Dzięki wytężonej pracy poświęconej na przygotowanie przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie, Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Międzychodzie oraz Starostwa Powiatowego w Międzychodzie przedstawili kilkudziesięciu przybyłym osobom następujące tematy:
1. Zawartość projektu budowlanego w oparciu o rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego.
2. Istotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę.
3. Oddawanie obiektu do użytkowania.
4. Prezentacja mobilnego symulatora zagrożeń pożarowych.
5. Zmiana sposobu użytkowania obiektów budowlanych.
6. Możliwości realizacji obowiązków z zakresu ochrony przeciwpożarowej w sposób odbiegający od wymagań określonych wprost w przepisach.
7. Utrzymanie obiektów budowlanych.
Frekwencja przerosła oczekiwania organizatorów, zatem pomysł organizacji okazał się strzałem w dziesiątkę.

autor tekstu - kpp. Marcin Piechocki

autor zdj. - st. asp. Paweł Piaskowski