DOPALACZE – DZIAŁANIA I SKUTKI ICH ZAŻYWANIA”

Wobec stale występującego i narastającego problemu używania nowych substancji psychoaktywnych przez dzieci i młodzież istnieje konieczność systematycznej ich edukacji.

W związku z powyższym, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie i Burmistrz Międzychodu - zorganizowali do młodzieży oddziałów gimnazjalnych i ich wychowawców  z gminy Międzychód,  szkolenie pod hasłem „Dopalacze – działanie i skutki ich zażywania”, którego celem był wzrost świadomości młodzieży na temat wpływu narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych na funkcjonowanie organizmu ludzkiego i skutki ich zażywania.

Uczestników spotkania edukacyjnego przywitał i wprowadził w tematykę szkolenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie.

Punktem kulminacyjnym szkolenia był wykład lek. med. Eryka Matuszkiewicza – toksykologa ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu na temat nowych problemów i zagrożeń zdrowotnych, związanych z pojawiającymi się nowymi substancjami psychoaktywnymi.

Przedsięwzięcie zorganizowano we współpracy z pełnomocnikiem Burmistrza ds. uzależnień, pracownikami Centrum Animacji Kultury oraz przedstawicielkami Młodzieżowych Liderów Zdrowia z Liceum Ogólnokształcącego w Międzychodzie. Uczennice wręczały każdemu uczestnikowi przedsięwzięcia prewencyjnego, pakiet materiałów edukacyjno-informacyjnych o środkach psychoaktywnych.

W przedsięwzięciu wzięło udział 165 osób.

Anastazja Krysztofek-Kinal

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna