"W Hołdzie Obrońcom Ojczyzny"

Kwilcz

Konkurs zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Tadeusz Kościuszki w Kwilczu odbył się po raz IV pod patronatem Starosty powiatu międzychodzkiego i Wójta gminy Kwilcz. Konkurs składa sie z pięciu kategorii: pieśni patriotycznej, recytatorskiej, literackiej, plastycznej i historycznej. W tym roku frekwencja naprawdę dopisała, gdyż zgłosiły się aż 104 osoby.

20 i 22 lutego w CKiE odbyły się dwie części konkursu w kategorii pieśni patriotycznej i recytatorskiej. Rozstrzygnięcie nastąpiło w tych samych dniach. Natomiast ogłoszenie wyników w pozostałych kategoriach nastąpi 1 marca podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych i rocznicy śmierci płk. Łukasza Cieplińskiego.

Cieszy niezmiernie powiększające się grono młodzieży, tak pięknie kultywującej nasze tradycje patriotyczne.