„DOPALACZE – DZIAŁANIA I SKUTKI ICH ZAŻYWANIA”

Pod takim hasłem przeprowadzono działanie prewencyjne, dotyczące problemu zażywania nowych środków psychoaktywnych. To już III szkolenie w zakresie dopalaczy, które po raz kolejny adresowane było do kadry pedagogicznej, przedstawicieli Rad Rodziców, pracowników ochrony zdrowia, przedstawicieli samorządów lokalnych, funkcjonariuszy  policji i straży miejskiej. Uczestników spotkania edukacyjnego, które odbyło się w Strostwie Powiatowym przywitał i wprowadził w tematykę szkolenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie mgr Ewa Matuszak.

Szkolenie z dopalaczy i innych środków psychoaktywnych przeprowadził lek. med. Eryk Matuszkiewicz z oddziału toksykologii Szpitala Miejskiego im. Raszei w Poznaniu. To właśnie tam trafiają osoby pod wpływem dopalaczy. Lekarz omówił wpływ tych środków na funkcjonowanie organizmu ludzkiego, nowe problemy z nich wynikające oraz proces detoksykacji. Zapoznał także uczestników spotkania z nowymi substancjami psychoaktywnymi i sposobami odurzania się oraz zagrożeniami związanymi z ich użytkowaniem.

Przedsięwzięcie zorganizowano we współpracy ze Starostwem Powiatu.

W przedsięwzięciu wzięło udział 65 osób