Nowy punkt turystyczny na mapie powiatu międzychodzkiego !

Mamy przyjemność poinformować, że Powiat Międzychodzki zakończył inwestycję pn. "Magnacka stanica - punkt postojowo - widokowy przy Zamku Opalińskich w Sierakowie na trasie Wielkiej Pętli szlaków pieszych i rowerowych Pojezierza Międzychodzko - Sierakowskiego."

W ramach inwestycji został zagospodarowany teren od strony północno - wschodniej Muzeum. Zadanie polegało na budowie stanicy turystycznej, w głównym ciągu komunikacyjnym położonym na trasie turystycznej, gdzie łączą sie ogólnopolskie szlaki piesze i rowerowe oraz szlak rzeczny wielka Pętla Wielkopolski. W ramach inwestycji został utwardzony teren kostka brukową, powstała mała architektura w skład której wchodzą ławki, stoły, stojaki na rowery oraz tablice informacyjne  z najciekawszymi atrakcjami regionu, ciekawostkami oraz historią.

Całkowity koszt inwestycji wynosił 54 260,91 zł. Ze środków własnych Powiatu Międzychodzkiego przeznaczono 27 260,91 zł, natomiast dotacja z budżetu Województwa Wielkopolskiego wynosiła 27 000,00 zł.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia nowego punktu turystycznego przy Powiatowej Instytucji Kultury Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie!

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.