BEZPIECZNE LATO 2018
QUIZ dla KLubu "Złoty Wiek"

To hasło wojewódzkiej akcji edukacyjno-informacyjnej, zainicjowanej w powiecie międzychodzkim przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Międzychodzie. Pierwsze spotkanie prewencyjne przeprowadzono w Klubie „Złoty Wiek” w dniu 11 lipca br. Klubowicze sekcji turystycznej i grzybiarzy wysłuchali prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną nt. kleszczy – ochrony przed nimi, postępowaniu po ukąszeniu przez pajęczaka, chorób przez nich przenoszonych, leczeniu i  możliwości  zapobiegania  kleszczowemu zapaleniu mózgu poprzez szczepienie. Następnie zaproszono klubowiczów do konkursu wiedzy podsumowującej treści szkolenia – dziesięciu uczestników  quizu  otrzymało za udział kleszczołapki. Ponadto poszerzono działanie prewencyjne o profilaktykę nowotworową. Wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia prewencyjnego otrzymali stosowne materiały edukacyjne z zakresu omawianych problemów zdrowotnych, długopis z logo organizatora oraz brelok do kluczy z logo gminy Miedzychód otrzymany z Wydziału Promocji za który w imieniu uczestników i własnym dziękujemy.

Ogółem w przedsięwzięciu uczestniczyło 25 osób