Świętowaliśmy 20-lecie działalności Powiatu Międzychodzkiego oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości!

Powiat Międzychodzki świętował 28 lipca 2018 r. Jubileusz 20-lecia. To idealny moment do podsumowania działalności Powiatu, którą przedstawił Starosta Międzychodzki Julian Mazurek. Uroczyste obrady sesji Rady Powiatu uświetnione były wystąpieniem Wicestarosty Jędrzeja Schuberta, którego tematem był rys historyczny, a także prelekcją dr Włodzimierza Łęckiego, który przybliżył dzieje powiatu w kontekście 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości gościliśmy min.: Marię Małgorzatę JanyskąPoseł na Sejm RP, Włodarzy gmin, Przewodniczących Rad, Radnych obecnej i byłych kadencji  Powiatu Międzychodzkiego, a także kadrę kierowniczą Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych powiatu, instytucji, powiatowych oraz organizacji. Część oficjalna została zakończona muzycznym akcentem w wykonaniu międzychodzkich artystów: Karoliny Mleczak i Jakuba Zachciała, a także a także słodką niespodzianką w postaci tortu.

Dziękujemy Serdecznie wszystkim Gościom za przybycie i złożone gratulacje oraz słowa uznania.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z broszurą przedstawiającą działalność Powiatu na przestrzeni 20 lat, zamieszczoną poniżej.

--> broszura

Część zdjęć pochodzi ze strony: www.miedzychod.naszemiasto.pl, ktorych autorem jest Jakub Zachciał