Starosta Międzychodzki w odwiedzinach u przedszkolaków oraz na Komendzie Powiatowej Policji w Międzychodzie

Zarząd Powiatu Międzychodzkiego organizuje akcję „Jesteśmy bezpieczni”, w ramach której zostało wykonanych 1000 sztuk kamizelek odblaskowych z logo powiatu międzychodzkiego.

Kamizelki zostaną rozdysponowane wśród  przedszkoli na terenie powiatu międzychodzkiego. Dziś Starosta Międzychodzki odwiedził 3 przedszkola w Międzychodzie, w których edukował dzieci na temat bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym, a także obdarował dzieci odblaskowymi kamizelkiami z logo powiatu międzychodzkiego.

Starosta przekazał także na ręcę Komendanta Powiatowego Policji Sławomira Kaczmarka kamizelki, które zostaną rozdane uczestnikom ruchu podczas kontroli drogowych.

Nasze kamizelki są w pełni funkcjonalne i dobrze widoczne, dzięki fluorescencyjnym elementom. Rola odblasków jest bardzo znacząca dla uczestników ruchu drogowego. Jeżeli kierowca wcześniej zauważy pieszego, lub rowerzystę poruszającego się na drodze jest w stanie szybciej zareagować – ominąć, wyprzedzić czy zahamować, dlatego dbajmy o bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu!

Grupa "Żabki" - Przedszkole nr 1 w Międzychodzie

Grupa "Tygryski" Przedszkole nr. 4 w Międzychodzie