Wspólna Sesja Rady Powiatu Międzychodzkiego i Rady Miejskiej Międzychód

Dziś w sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Międzychód o godz. 10:00 rozpoczęła się wyjątkowa wspólna sesja Rady Powiatu Międzychodzkiego oraz Rady Miejskiej Międzychód. Ta wyjątkowa okoliczność zgromadziła wielu zacnych gości min.: Posła na Sejm Jakuba Rutnickiego, dr Włodzimierza Łęckiego, Księdza Dziekana Romana Grocholewskiego, Starszego Cechu Wacława Napierałę, Komendanta PSP w Międzychodzie Mariusza Trajnowskiego, Komendanta Powiatowego Policji w Międzychodzie Sławomira Kaczmarka, przedstawicieli Lasów Państwowych, a także Włodarzy Gmin Powiatu Międzychodzkiego. Wspólna sesja odbyła na okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Podczas Sesji swoją prelekcje wygłosił dr Marek Rezler oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Międzychód - Piotr Bielanowski. Głównym punktem spotkania jest przedstawienie i podjęcie uchwał intencyjnych przez Radę Powiatu Międzychodzkiego Radę Miejską Międzychodu. Radni zagłosują w sprawie określenia zasad współpracy pomiędzy gminą Międzychód a Skarbem Państwa - Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Międzychód.