UWAGA ZABIEGI AGROLOTNICZE!

Gmina Sieraków

27 kwietnia o 14:29 ·

Nadleśnictwo Sieraków, Lasy Państwowe informuje o planowanych zabiegach ograniczania liczebności chrabąszcza majowego z zastosowaniem środków ochrony roślin przy użyciu sprzętu agrolotniczego (samolotu).

Zabiegi z zastosowaniem środka chemicznego MOSPILAN 20 SP, w dawce 0,4 kg/ha, planuje się przeprowadzić w terminie od 7 do 25 maja br. w kompleksach leśnych zlokalizowanych w miejscowościach: Białokosz, Łężeczki, Śródka-Strzyżmin; Kwilcz, Mościejewo, Orzeszkowo; Sieraków, Góra, Grobia, Kaczlin, Kłosowice, Lutomek, Ławica, Tuchola; Nojewo, w polach zabiegowych zobrazowanych na załączonych mapach, na łącznej powierzchni do 1700 ha.

Na obszary objęte planowanym zabiegiem wprowadza się okresowy zakaz wstępu do lasu w terminie od 7 do 25 maja br. Ponadto na obszarach objętych zabiegiem, po jego wykonaniu, wprowadza się 14-dniowy zakaz zbioru runa leśnego do dnia 8 czerwca br.

mapa zabiegowa Nadleśnictwo Sieraków

informacja Nadleśnictwo Sieraków