Działania Prewencyjne w BASER POLSKA organizowane przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Międzychodzie

PROMOCJA ZDROWIA W ZAKŁADACH PRACY

DZIAŁANIA KAMPANIJNE W POWIECIE MIĘDZYCHODZKIM

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Międzychodzie zorganizował w zakładzie pracy BASER – POLSKA w Międzychodzie, akcję profilaktyczną dla jego pracowników.  Zainteresowane osoby mogły zmierzyć poziom tlenku w wydychanym powietrzu za pomocą smokelyzera oraz  ciśnienia tętniczego krwi. W trakcie działania prowadzono indywidualne rozmowy wynikające z potrzeb pracowników oraz rozdawnictwo materiałów prewencji prozdrowotnej.

Ponadto w ramach działań kampanijnych związanych z projektem  „Profilaktyczny program w zakresie przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych” i zbliżającym się Światowym Dniu bez Tytoniu zorganizowano quiz  związany tematycznie z prewencją zdrowego stylu życia. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi otrzymały długopis z logo organizatora. Podsumowaniem przedsięwzięcia była pogadanka tematyczna w której uczestniczyło 32 pracowników.

Anastazja Krysztofek-Kinal

Koordynator działań prewencji zdrowotnej w powiecie międzychodzkim