KINDLOTEKA!

Nowe książki i czytniki Kindle dla Liceum w Międzychodzie

24 listopada 2016r. w  Liceum Ogólnokształcącym w Międzychodzie odbyło się uroczyste podsumowanie programu Kindloteka organizowanego przez firmę AMAZON. Szkoła znalazła się w gronie zwycięskich placówek. Dyrektor Centrum Logistycznego Amazon w Sadach koło Poznania Robert Stobiński przekazał 10 czytników Kindle z wgranymi e-bookami w języku angielskim i niemieckim oraz 100 książek w tradycyjnej formie papierowej. Książki wybrane zostały przez uczniów.
W spotkaniu udział wzięli wicestarosta naszego powiatu Jędrzej Schubert, dyrektor LO w Międzychodzie Arkadiusz Karwatka i uczniowie klas pierwszych, którzy otrzymali koszulki firmy Amazon z nadrukiem „Kocham czytać”. Uczniowie klas drugich w ramach akcji "Impreza wędrująca" organizowanej przez Związek Literatów Polskich w Poznaniu zaprezentowali zebranym wiersz "Lokomotywa" J. Tuwima w gwarze poznańskiej.
Niespodzianką było również zaproszenie przez dyrektora Roberta Stobińskiego uczniów i nauczycieli LO w Międzychodzie do zwiedzenia firmy Amazon.