Nowe boisko wielofunkcyjne przy LO w Międzychodzie już otwarte!

W czwartek 27 października 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska przy LO w Międzychodzie.

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści z Ziemi Międzychodzkiej: poseł na Sejm RP Jakub Rutnicki, Zbigniew Ajchler oraz Krzysztof Paszyk. Byłego posła, a obecnie wiceprezesa zarządu Banku PKO BP Maksa Kraczkowskiego reprezentował Dariusz Prętki, a posła Marcina Porzucka – asystent Adam Bogrycewicz, władze samorządowe Powiatu Międzychodzkiego reprezentował Zarząd Powiatu ze Starostą Julianem Mazurkiem na czele oraz Przewodniczący Rady Powiatu Rafał Litke. Gminę Międzychód reprezentował sekretarz Tomasz Rucki. Obecni byli  prezesi klubów sportowych – partnerzy projektu: Jacek Cejba i Krzysztof Wachowiak, wykonawca prac ziemnych wokół boiska Michał Szymanek, dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych, grono pedagogiczne i oczywiście młodzież LO, która jest beneficjentem projektu.

Po powitaniu zaproszonych gości przez Wicestarostę Jędrzeja Schuberta, Starosta Julian Mazurek przypomniał historię budowy boiska, która była jedną     z najkrótszych wśród  wszystkich inwestycji powiatowych. Od pomysłu do realizacji minęło zaledwie kilka miesięcy. Podziękowania za wybudowanie boiska na ręce Starosty, Zarządu i Rady Powiatu, a także parlamentarzystów wspierających zadanie, złożył Dyrektor LO Arkadiusz Karwatka. W podziękowaniu podarował od społeczności szkolnej oryginalny tort w kształcie  boiska. Po wystąpieniach zaproszonych gości, ks. Proboszcz Tomasz Górny dokonał poświęcenia obiektu.

Po części oficjalnej otwarcia boiska, nastąpiła część sportowa. Został rozegrany mini mecz koszykówki, w którym swoje umiejętności zaprezentowali sportowcy z klubu UKS MISKT, grając przeciwko drużynie z LO. Mecz sędziował Sędzia Polskiego Związku Koszykówki Tomasz Borowiak. Lepsza okazała się drużyna UKS MIKST. Była to pierwsza próba nawierzchni boiska. Dodatkową atrakcją była rzuty karne wykonywane przez parlamentarzystów                      i samorządowców  do bramki, której bronił czołowy bramkarz Warty Międzychód Ireneusz Hajdamowicz. Uroku uroczystości dodawała grupa licealnych cheerleaderek.

Zadanie o pełnej nazwie „Budowa boiska wielofunkcyjnego o sztucznej nawierzchni przy budynku Liceum Ogólnokształcącego” współfinasowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Program Modernizacji Infrastruktury Sportowej 2016. Wartość dofinansowania zgodnie z podpisaną przez Zarząd Powiatu i Ministrem Sportu i Turystyki Umową wynosi 250 800zł. Całkowity koszt projektu po przeprowadzonej procedurze przetargowej wynosi 593 399zł. Natomiast zadanie wraz z zagospodarowaniem terenu wokół boiska wyniosło 672 399zł.
Inwestorem  był Powiat Międzychodzki,  wykonawcą boiska  firma SODEX Sp. z o.o. ze Złotnik, a prace wokół boiska wykonała firma ZUHP „LECH’ Monika, Michał Szymanek z Sierakowa. Inspektorem nadzoru była Anna Żelechowska.

Dla Zarządu Powiatu Międzychodzkiego to wielka satysfakcja oddać do użytku obiekt tej klasy, który będzie służył uczniom naszego liceum i klubom sportowym. Boisko ma pełne wymiary do piłki ręcznej, siatkówki, tenisa ziemnego i 2 boiska do koszykówki. Pokryte jest nowoczesną, poliuretanową nawierzchnią (wymiary boiska: 44m x 32,10m).